3021-A-N-350
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
3021-A-N-350
Mfr.Part # : 3021-A-N-350
Manufacturer : LEDdynamics, Inc.
Description : LED SUPP CC AC/DC 32V 350MA 7SIP
Stock : 35000
Product Category : LED Drivers
Current - Output (Max) : 350mA
Efficiency : 95%
Features : Remote On/Off, SCP
Mounting Type : Through Hole
Number of Outputs : 1
Operating Temperature : -40°C ~ 80°C
Package / Case : 7-SIP Module, 6 Leads
Power (Watts) : 11 W
Product Status : Obsolete
Topology : AC DC Converter
Type : Constant Current
Voltage - Input (Max) : 24VAC
Voltage - Input (Min) : 7VAC
Voltage - Output : 32V (Max)