MM35 1R550-DIN
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
MM35 1R550-DIN
  • 1
Mega Source # : MEGA-MM35 1R550-DIN
Manufacturer : Ametherm
Description : ICL 1.5 OHM WITH DIN BLOCK
RoHS Compliant : Contains lead / RoHS Compliant
Tolerance : ±25%
Series : MM35
R @ Current : 0.013 Ohms
R @ 25°C : 1.5 Ohms
Other Names : 570-1410
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time : 10 Weeks
Lead Spacing : 1.339" (34.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status : Contains lead / RoHS Compliant
Diameter : 2.677" (68.00mm)
Detailed Description : Inrush Current Limiter 1.5 Ohms ±25% 50A 2.677" (68.00mm)
Current - Steady State Max : 50A