0437.500WRA
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
0437.500WRA
  • 1
Mega Source # : MEGA-0437.500WRA
Manufacturer : Hamlin / Littelfuse
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : FUSE BRD MNT 500MA 63VAC/VDC
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage Rating - DC : 63V
Voltage Rating - AC : 63V
Size / Dimension : 0.126" L x 0.064" W x 0.033" H (3.20mm x 1.63mm x 0.84mm)
Series : 437A
Response Time : Fast
Package / Case : 1206 (3216 Metric)
Other Names : F9999TR
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Melting I²t : 0.018
Manufacturer Standard Lead Time : 11 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Fuse Type : Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating : 500mA
Breaking Capacity @ Rated Voltage : 50A