RN214-0.8-02-27M
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
RN214-0.8-02-27M
Mfr.Part # : RN214-0.8-02-27M
Manufacturer : Schaffner EMC, Inc.
Description : CMC 27MH 800MA 2LN TH
Stock : 13159
Product Category : Common Mode Chokes
Approval Agency : ENEC, UR, VDE
Current Rating (Max) : 800mA
DC Resistance (DCR) (Max) : 500mOhm (Typ)
Filter Type : Power Line
Inductance @ Frequency : 27 mH @ 10 kHz
Mounting Type : Through Hole
Number of Lines : 2
Operating Temperature : -40°C ~ 100°C
Package / Case : Vertical, 4 PC Pin
Product Status : Active
Voltage Rating - AC : 300V