QJ8010R4TP
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
QJ8010R4TP
  • 1
Mfr.Part # : QJ8010R4TP
Manufacturer : Littelfuse
Description : TRIAC 800V 10A TO220
Stock : 999
Product Category : Thyristors - TRIACs
Configuration : Single
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 35 mA
Current - Hold (Ih) (Max) : 40 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 100A, 120A
Current - On State (It (RMS)) (Max) : 10 A
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case : TO-220-3
Product Status : Active
Supplier Device Package : TO-220AB
Triac Type : Standard
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 1.3 V
Voltage - Off State : 800 V