VPL10-500
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
VPL10-500
Mfr.Part # : VPL10-500
Manufacturer : Triad Magnetics
Description : PWR XFMR LAMINATED 5.0VA CHAS MT
Stock : 2475
Product Category : Power Transformers
Center Tap : No
Current - Output (Max) : 500mA
Height - Seated (Max) : 36.52mm
Mounting Type : Chassis Mount
Power - Max : 5.0VA
Primary Winding(s) : Dual
Product Status : Active
Secondary Winding(s) : Dual
Size / Dimension : 36.52mm L x 60.33mm W
Termination Style : Wire Leads
Type : Laminated Core
Voltage - Isolation : 3500Vrms
Voltage - Primary : 115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load) : 10V